---
title: "قیمت گرافیت کم‌ سولفور ایران | آنالیز واقعی، قیمت رقابتی"
url: https://ferrosilicon.co/low-sulfur-graphite-price/
type: post
date: 2026-02-01
modified: 2026-02-15
markdown_url: https://ferrosilicon.co/low-sulfur-graphite-price.md
author: "ferrosilicon"
---

# قیمت گرافیت کم‌ سولفور ایران | آنالیز واقعی، قیمت رقابتی

#### خلاصه فنی و حرفه‌ ای

 

 
 
 
 
 

## قیمت گرافیت کم‌سولفور در ایران – تحلیل بازار | آنالیز تضمینی

 

 
 
 
 
 [گرافیت کم‌ سولفور](https://ferrosilicon.co/low-sulfur-graphite/) ([Low Sulfur Graphite](https://ferrosilicon.co/graphitized-petroleum-coke-overview/) / GPC) یکی از مواد کربنی کلیدی در فولادسازی، ریخته‌گری و تولید آلیاژهاست که **کنترل دقیق گوگرد و خاکستر** در آن، مستقیماً روی کیفیت مذاب و راندمان تولید اثر می‌گذارد.

در بازار ایران، قیمت این محصول تابعی از **آنالیز واقعی، منبع تأمین (وارداتی یا داخلی)، دانه‌بندی و شرایط لجستیک** است و نه صرفاً عدد اعلامی فروشنده.

در حال حاضر، **بازه قیمت گرافیت کم‌سولفور در بازار ایران (۱۴۰۴–۱۴۰۵)** در محدوده **۱۷۰٬۰۰۰ تا ۲۵۰٬۰۰۰ تومان به‌ازای هر کیلوگرم** قرار دارد؛ اختلاف قیمت عمدتاً به دلیل تفاوت در **درصد کربن، میزان گوگرد، خاکستر و ثبات آنالیز محموله به محموله** است.

✅ تمرکز این صفحه بر ارائه **قیمت واقعی بازار + آنالیز قابل استعلام** است، نه قیمت‌سازی تبلیغاتی.

✅ مناسب مصرف‌کنندگان صنعتی که **ریسک مذاب و کیفیت نهایی** برایشان خط قرمز است.

 

 [پشتیبانی خرید 24/7](tel:+989121684359)
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2026/02/low-graphite-s__2_-.png)
 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2025/12/reduction.png)
 

 
 
 
 
 

###  تصمیم خرید حرفه‌ ای (Smart Purchasing)

 

 
 
 
 
 این محتوا برای کسانی نوشته شده که به‌ دنبال **ارزان‌ترین قیمت نیستند**؛ بلکه می‌خواهند بدانند **کدام گرید گرافیت، با چه قیمتی، برای چه نوع مصرفی منطقی است**.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2025/12/high-speed.png)
 

 
 
 
 
 

### آنالیز تضمینی (Certified Analysis)

 

 
 
 
 
 در این بخش، پارامترهای کلیدی مانند **کربن ≥ 99%، گوگرد ≤ 0.03%، خاکستر و دانه‌ بندی صنعتی** بر اساس COA واقعی بررسی شده تا خریدار با ریسک پنهان مواجه نشود.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2025/12/data-driven.png)
 

 
 
 
 
 

###  تحلیل بازار (Market Analysis)

 

 
 
 
 
 قیمت گرافیت کم‌ سولفور در ایران حاصل یک عدد ثابت نیست، بلکه نتیجه‌ی **برهم‌ کنش آنالیز شیمیایی، ثبات تأمین، هزینه لجستیک و ریسک بازار** است.

 

 

 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

## :جدول خلاصه فنی و قیمتی گرافیت کم‌سولفور (بازار ایران)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 مشخصات فنی مقدار / بازه

 نوع محصول گرافیت کم‌ سولفور (Low Sulfur Graphite – GPC)

 کربن © ≥ 99.25٪

 گوگرد (S) ≤ 0.03٪

 خاکستر (Ash) ≤ 0.35٪

 رطوبت (Moisture) ≤ 0.41٪

 مواد فرار (VM) ≤ 0.40٪

 نیتروژن (N) ≤ 0.03٪

 دانه‌بندی 1–5 میلی‌متر

 مبنای آنالیز Certificate of Analysis – روش Copper Sulfate

 بازه قیمت بازار ایران ۱۷۰٬۰۰۰ تا ۲۵۰٬۰۰۰ تومان / کیلو

 دوره قیمتی ۱۴۰۴ – ۱۴۰۵

 مرجع استعلام FERROSILICON.CO

 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

## قیمت گرافیت کم‌ سولفور در ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 

 
 
 
 
 [قیمت گرافیت کم‌ گوگرد](https://ferrosilicon.co/%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%85-%da%af%d9%88%da%af%d8%b1%d8%af/) در بازار ایران برخلاف تصور عمومی، صرفاً یک عدد ثابت یا تبلیغاتی نیست، بلکه حاصل **ترکیب مستقیم آنالیز شیمیایی، پایداری کیفیت و شرایط واقعی معامله** است. در عمل، سه عامل اصلی قیمت نهایی را مشخص می‌کنند:

### نقش کربن بالا و گوگرد کنترل‌شده در قیمت:

هرچه **درصد کربن واقعی بالاتر از 99٪** و **گوگرد پایین‌تر از 0.03٪** باشد، ارزش صنعتی محصول به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

در فولادسازی و ریخته‌گری، اختلاف‌های ظاهراً کوچک در گوگرد (مثلاً 0.02 در برابر 0.04) می‌تواند:

- راندمان جذب کربن را کاهش دهد

- کیفیت مذاب را ناپایدار کند

- هزینه‌های اصلاح ترکیب شیمیایی را بالا ببرد

به همین دلیل، گرافیتی با **C ≥ 99.25٪ و S ≤ 0.03٪** ذاتاً در بازه قیمتی بالاتری نسبت به محصولات کم‌کیفیت‌تر معامله می‌شود.

### تفاوت قیمت اعلامی با قیمت معامله‌شده:

در بازار ایران، بسیاری از قیمت‌ها **قیمت اسمی فروشنده** هستند، نه قیمت واقعی معامله.

قیمت قابل اتکا معمولاً فقط زمانی شکل می‌گیرد که:

- آنالیز قابل استعلام (COA) ارائه شود

- کیفیت محموله به محموله ثابت باشد

- فروشنده مسئولیت اختلاف آنالیز را بپذیرد

به همین دلیل، ممکن است دو پیشنهاد با اختلاف قیمت کم، **ریسک کاملاً متفاوتی** برای خریدار صنعتی ایجاد کنند.

### اثر لجستیک، حجم خرید و ثبات آنالیز:

عامل مهم و کمتر گفته‌شده در قیمت گرافیت کم‌سولفور، **ثبات آنالیز در تحویل‌های متوالی** است.

در کنار آن:

- حجم سفارش (Bulk یا تناژی)

- نوع بسته‌بندی

- مسیر لجستیک و هزینه حمل داخلی

می‌توانند باعث اختلاف قیمت **تا ده‌ها هزار تومان در هر کیلو** شوند، بدون اینکه الزاماً کیفیت تغییر کرده باشد.

✅ در نتیجه، **قیمت واقعی گرافیت کم‌سولفور در ایران باید همیشه همراه با آنالیز، شرایط تحویل و سابقه ثبات کیفیت ارزیابی شود**، نه صرفاً بر اساس عدد اعلامی.

 

 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2026/02/low-graphite-s-4.jpg)
 

 [مشخصات فنی گرافیت کم سولفور](https://viraphe.com/%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%85-%d8%b3%d9%88%d9%84%d9%81%d9%88%d8%b1/)
 

 
 
 
 
 

## :آنالیز تضمینی گرافیت کم‌ سولفور | شاخص‌های کیفی تعیین‌کننده

 

 
 
 
 
 کیفیت واقعی گرافیت کم‌ سولفور تنها با **عدد قیمت** قابل ارزیابی نیست؛ معیار اصلی، **آنالیز شیمیایی مستند و قابل استعلام (Certificate of Analysis – COA)** است. در صنایع فولاد و ریخته‌گری، ثبات این شاخص‌ها نقش مستقیم در **کنترل مذاب، راندمان جذب کربن و کاهش ریسک عملیاتی** دارد.

محصول ارائه‌شده بر اساس **COA معتبر آزمایشگاهی** و روش‌های استاندارد آنالیز شده و مشخصات فنی آن به‌صورت زیر است:

### تفسیر صنعتی آنالیز:

- **کربن بالای 99.25٪**: جذب سریع‌تر کربن در مذاب و کاهش مصرف اصلاح‌کننده‌ها

- **گوگرد ≤ 0.03٪**: جلوگیری از آلودگی ترکیب شیمیایی فولاد و چدن

- **خاکستر پایین (≤ 0.35٪)**: کاهش ناخالصی‌های سیلیکاتی و پایداری کیفیت

- **Moisture و VM کنترل‌شده**: حداقل تلفات حرارتی و شوک در فرآیند ذوب

✅ ارائه **COA معتبر برای هر محموله** تضمین می‌کند که کیفیت محصول، وابسته به شانس یا تغییر منبع نیست، بلکه **قابل استعلام و قابل تکرار** است.

### جدول آنالیز فنی گرافیت کم‌سولفور (COA):

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 پارامتر مقدار تضمینی روش آزمون

 Fixed Carbon © ≥ 99.25 Copper Sulfate – Colorimetric

 Sulfur (S) ≤ 0.03 Copper Sulfate – Colorimetric

 Ash Content ≤ 0.35 Oven Drying Method

 Moisture ≤ 0.41 Oven Drying Method

 Volatile Matter (VM) ≤ 0.40 Oven Drying Method

 Nitrogen (N) ≤ 0.03 Elemental Analysis

 Appearance Black Solid Visual Inspection

 Granularity 1–5 mm Screening

 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

## :کاربرد گرافیت کم‌ سولفور در فولادسازی و ریخته‌ گری صنعتی

 

 
 
 
 
 [گرافیت کم‌ سولفور (Low Sulfur Graphite / GPC)](https://marsiran.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%85-%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1/) یک افزودنی کربنی با خلوص بالا و رفتار پایدار در دمای ذوب است که در خطوط فولادسازی و ریخته‌گری صنعتی برای **افزایش درصد کربن، کاهش ناخالصی‌ها و کنترل کیفیت نهایی مذاب** به‌کار می‌رود.

این ماده معمولاً جایگزین مؤثر کک نفتی خام، کربن طبیعی یا فروگرافیت‌های پر‌گوگرد شده و باعث بهبود یکنواختی ساختار در فولاد و چدن‌های دقیق می‌شود.

### 1. کاربردها در فولادسازی (Steelmaking):

- استفاده در فرآیندهای **Recarburization** جهت دستیابی به درصد کربن هدف

- افزایش **راندمان احیای کربن** در کوره‌های قوس الکتریکی (EAF) و کوره القایی (IF)

- کمک به کنترل ترکیب شیمیایی در مرحله **tapping یا ladle refining**

- جایگزین اقتصادی برای ذغال تزریقی با گوگرد بالا

✅ در فولادهای کم‌سولفور و کم‌آلیاژ، اثر آن بر پایداری شیمیایی مذاب چشمگیر است.

### 2. کاربردها در ریخته‌ گری (Foundries):

- به‌عنوان **منبع کربن سریع‌جذب** در چدن‌های خاکستری، داکتیل و چدن‌های نودولار

- کنترل ساختار گرافیتی و افزایش **گرافیت آزاد** برای بهبود ماشین‌کاری

- بهبود پر شدن قالب و کاهش تخلخل‌ها در چدن‌های دقیق

در ریخته‌گری‌های با مصرف بالا، گرافیت کم‌سولفور با اندازه ذرات 1–5 میلی‌متر بیشترین بازده را در **هم‌جوشی و توازن انرژی حرارتی** دارد.

### 3. در تولید چدن‌های دقیق و Premium Cast Iron:

گرافیت کم‌ سولفور با کربن ثابت بالا (≥99.25%) و خاکستر پایین باعث:

- پایداری شکل نودول‌ها

- کاهش عیوب سطحی (Shrinkage / Blistering)

- کنترل ریزساختار برای قطعات پرسیژن (Precision Components)

در نتیجه، این گرید در تولید قطعات خودرویی، شیرآلات صنعتی، میل‌لنگ و پوسته پمپ‌ها کاربرد مستقیم دارد.

 

 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2026/02/low-graphite-s-5.jpg)
 

 [یک مزیت متالورژیکی است؟ GPC چرا گوگرد پایین در](https://viraphe.com/%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%85-%d8%b3%d9%88%d9%84%d9%81%d9%88%d8%b1-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/)
 

 
 
 
 
 

## :بازه قیمت واقعی گرافیت کم‌ سولفور در بازار ایران

 

 
 
 
 
 قیمت گرافیت کم‌سولفور در بازار ایران تنها به عدد اعلامی وابسته نیست؛

بلکه به **آنالیز واقعی، منبع تأمین، دانه‌بندی و ثبات کیفی** در هر محموله بستگی دارد.

در حال حاضر (۱۴۰۴ تا ابتدای ۱۴۰۵)، بازه‌ی واقعی قیمت برای مصرف‌کننده صنعتی به‌صورت زیر ارزیابی می‌شود:

### تحلیل صنعتی بازه قیمت:

- **فاکتور اصلی تعیین قیمت:** نسبت **کربن مؤثر به گوگرد (C/S Ratio)** است.هرچه این نسبت بالاتر، ارزش صنعتی و قیمت نهایی به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

- **دومین عامل:** یکنواختی آنالیز در چند محموله متوالی؛ خریداران حرفه‌ای پرداخت بالاتر را در مقابل ثبات کیفیت ترجیح می‌دهند.

- **سومین عامل:** هزینه حمل داخلی (معمولاً ۴–۸٪ از کل قیمت) و نحوه بسته‌بندی (کیسه بزرگ ۱ تنی یا بسته ۲۵ کیلویی).

- **چهارمین عامل:** نرخ ارز نیمایی و منبع واردات (چین، هند یا منابع واسطه‌ای در آسیای میانه).

### 💰 جدول بازه قیمت گرافیت کم‌ سولفور در بازار ایران:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 گرید محصول درصد کربن (C%) گوگرد(S%) خاکستر (Ash%) آنالیز مرجع کاربری متداول بازه قیمت (تومان/کیلو)

 Economy Grade 98.5 – 99.0 0.05 – 0.08 ≤ 0.6 COA داخلی ریخته‌گری عمومی، مصرف‌کننده‌های کم‌ریسک 170,000 – 190,000

 Industrial Grade 99.0 – 99.25 0.03 – 0.05 ≤ 0.45 COA داخلی با UV Test فولادسازی القایی، چدن داکتیل 190,000 – 220,000

 Premium (Low S) ≥ 99.25 ≤ 0.03 ≤ 0.35 COA خارجی – Copper Sulfate Method فولادهای کم‌گوگرد، قطعات دقیق و صادراتی 220,000 – 250,000

 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

## گرافیت کم‌ سولفور مناسب چه مصرف‌کننده‌ای است؟ (راهنمای تصمیم خرید)

 

 
 
 
 
 [انتخاب گرافیت کم‌ سولفور](https://marsiran.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%85-%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1/) باید بر اساس **سطح ریسک فرآیند، حساسیت محصول نهایی و هزینه خطا** انجام شود؛ نه صرفاً عدد قیمت. در بازار ایران، مصرف‌کنندگان حرفه‌ای به‌طور عملی در سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

### ✅ چه کسی بازه 170–190 هزار تومان را بخرد؟

**مناسب برای:**

- ریخته‌گری‌های عمومی با تلرانس کیفی بالا

- واحدهایی که **کنترل دقیق گوگرد برایشان بحرانی نیست**

- مصرف‌کنندگان با فشار نقدینگی یا پروژه‌های کوتاه‌مدت

**مشخصات مصرف:**

- گوگرد معمولاً بالاتر از 0.05٪

- مناسب برای چدن‌های غیرحساس

- ریسک نوسان آنالیز در تحویل‌های متوالی وجود دارد

📌 **نکته صریح:** این بازه برای تولیدکننده‌های دقیق توصیه نمی‌شود؛ هزینه اصلاح مذاب می‌تواند قیمت ظاهراً ارزان را بی‌اثر کند.

### ✅ چه کسی بازه 210–230 هزار تومان را بخرد؟

**مناسب برای:**

- فولادسازی‌های القایی و EAF

- ریخته‌گری‌های صنعتی با کنترل شیمیایی مشخص

- تولیدکنندگانی که به **ثبات آنالیز در هر محموله** نیاز دارند

**مشخصات مصرف:**

- کربن نزدیک به 99.25٪

- گوگرد کنترل‌شده (≈ 0.03–0.05٪)

- COA قابل استعلام و تکرارپذیر

📌 **انتخاب منطقی بازار:** این بازه، بهترین **نسبت قیمت به عملکرد (Price–Performance)** را برای اغلب مصرف‌کنندگان صنعتی ایران دارد.

### ✅ چه کسی باید سراغ 240–250 هزار تومان برود؟

**مناسب برای:**

- تولیدکنندگان **Premium Cast Iron**

- قطعات حساس خودرویی، صادراتی یا پرسیژن

- واحدهایی که **رد شدن محصول = زیان بالا**

**مشخصات مصرف:**

- کربن تضمینی ≥ 99.25٪

- گوگرد ≤ 0.03٪ واقعی، نه اسمی

- COA معتبر خارجی + ثبات کیفی در قرارداد

📌 **منطق خرید:** در این سطح، پرداخت بیشتر به‌معنای **کاهش ریسک تولید، برگشت کالا و توقف خط** است.

 

 
 
 
 
 ![](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2026/02/low-graphite-s-1.jpg)
 

 [(GPC) قیمت و خرید گرافیت کم سولفور](https://viraphe.com/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%85-%d8%b3%d9%88%d9%84%d9%81%d9%88%d8%b1/)
 

 
 
 
 
 

## :سوالات متداول

 

 
 
 
 
 

### 1️⃣ چرا قیمت گرافیت کم‌ سولفور در بازار ایران بازه‌ای است؟

چون قیمت نهایی به **آنالیز واقعی (C% و S%)، ثبات کیفیت، منبع تأمین و هزینه لجستیک** بستگی دارد. عدد اعلامی بدون COA معتبر، قیمت واقعی معامله نیست.

### 2️⃣ آیا گرافیت ارزان‌تر (170–190 هزار تومان) برای همه مصرف‌کننده‌ها مناسب است؟

خیر. این بازه فقط برای **ریخته‌گری‌های عمومی با حساسیت پایین به گوگرد** مناسب است. در فرآیندهای دقیق، هزینه اصلاح مذاب می‌تواند بسیار بیشتر از اختلاف قیمت باشد.

### 3️⃣ بهترین انتخاب بازار برای مصرف‌کننده صنعتی کدام بازه قیمتی است؟

بازه **210–230 هزار تومان**.

این رنج معمولاً بهترین **نسبت قیمت به عملکرد (Price–Performance)** را برای فولادسازی القایی و ریخته‌گری صنعتی فراهم می‌کند.

### 4️⃣ چه زمانی باید سراغ گرافیت 240–250 هزار تومان رفت؟

زمانی که:

- محصول نهایی **حساس یا صادراتی** است

- کنترل گوگرد بحرانی است

- **رد شدن قطعه یا توقف خط = زیان بالا**

در این موارد، پرداخت قیمت بالاتر به‌معنای **کاهش ریسک تولید** است.

### 5️⃣ COA معتبر چه نقشی در قیمت دارد؟

COA معتبر تضمین می‌کند که **آنالیز اعلامی با آنچه تحویل می‌شود یکسان است**.

گرافیت با COA قابل استعلام همیشه قیمت بالاتری دارد، اما ریسک تولید را کاهش می‌دهد.

### 6️⃣ آیا دانه‌بندی (مثلاً 1–5 mm) روی قیمت اثر دارد؟

بله. دانه‌بندی یکنواخت و صنعتی (1–5 mm) **بازده جذب کربن را بالا می‌برد** و معمولاً در گریدهای صنعتی و پریمیوم عرضه می‌شود.

### 7️⃣ تفاوت قیمت اعلامی با قیمت معامله‌شده چیست؟

قیمت اعلامی عدد تبلیغاتی است؛

قیمت معامله‌شده عددی است که **با آنالیز ثابت، تحویل واقعی و تکرارپذیری** همراه است. خریداران حرفه‌ای فقط با دومی کار می‌کنند.

### 8️⃣ آیا قیمت پایین‌تر همیشه به‌صرفه‌تر است؟

خیر.

در بسیاری از خطوط تولید، **هزینه خطا، دوباره‌کاری یا افت کیفیت** از اختلاف قیمت خرید بسیار بیشتر است.

 

 
 
 
 
 

## :نتیجه‌گیری نهایی

 

 
 
 
 
 بازار گرافیت کم‌ سولفور در ایران به‌وضوح از فاز «قیمت‌محوری» عبور کرده و وارد مرحله **تحلیل‌محوری و ریسک‌محوری** شده است.

امروز دیگر سؤال خریدار حرفه‌ای این نیست که *ارزان‌ترین قیمت کدام است*؛ بلکه می‌پرسد:

> **کدام قیمت با آنالیز واقعی، ثبات کیفیت و حداقل ریسک تولید همراه است؟**

تحلیل بازار ۱۴۰۴–۱۴۰۵ نشان می‌دهد بازه‌ی **۱۷۰ تا ۲۵۰ هزار تومان به‌ازای هر کیلوگرم** تنها زمانی معنا دارد که در کنار آن، **COA معتبر، کنترل گوگرد، دانه‌بندی صنعتی و تداوم آنالیز** تعریف شده باشد.

- گریدهای پایین‌تر، اگرچه عدد قیمتی جذاب‌تری دارند، اما برای فرآیندهای حساس می‌توانند **هزینه پنهان تولید** ایجاد کنند.

- گریدهای صنعتی و پریمیوم، با وجود قیمت بالاتر، در عمل باعث **کاهش دوباره‌کاری، افت ضایعات و افزایش بازده جذب کربن** می‌شوند.

### جمع‌بندی تصمیم‌ ساز:

✅ **بهترین قیمت ایران** الزاماً پایین‌ترین عدد نیست؛

✅ **بهترین خرید** زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت و آنالیز در یک سطح قابل اتکا قرار بگیرند؛

✅ گرافیت کم‌سولفور موفق، گرافیتی است که **در خط تولید جواب بدهد، نه فقط روی پیش‌فاکتور**.

**Email**: [info@ferrosilicon.co](mailto:mailo:info@ferrosilicon.co)

**WhatsApp**: [Direct Link](https://wa.me/989121684359)

**Website**: [Ferrosilicon.co](https://ferrosilicon.co/)

 

 
 
 
 
 ![Mahboubeh Kharmanbiz](https://ferrosilicon.co/wp-content/uploads/2025/12/mahbobeh-kharmanbiz.jpg)

 
 

#### Mahboubeh Kharmanbiz

 تحلیل‌گر بازار مواد کربنی و فروآلیاژها

  فعال حرفه‌ای در حوزه تأمین و تجارت بین‌المللی مواد کربنی و فروآلیاژهاست و تمرکز اصلی آن بر تحلیل بازار، انتخاب گرید بهینه و مدیریت ریسک تأمین در شرایط تحریمی است. تجربه عملی در بازارهای ایران، اوراسیا و آسیا باعث شده محتوای ارائه‌شده بر پایه مصرف واقعی، منطق اقتصادی تولید و استانداردهای به‌روز صنعتی باشد، نه صرفاً اطلاعات تئوریک.

 
- [LinkedIn](https://www.linkedin.com/in/mahboubeh-kharmanbiz-98a972368/?originalSubdomain=ir)
